Bal ósmoklasistów 2022

Niech żyje bal!

Dzień 11 czerwca 2022r. zapisze się już na zawsze w historii Szkoły Podstawowej nr 5 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach jako dzień, w którym odbył się pierwszy bal ósmoklasisty, od założenia Szkoły w roku 2020.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej licznie zgromadzeni goście, nauczyciele i rodzice mogli podziwiać bohaterów tego dnia – uczniów trzech klas ósmych, którzy zjawiskowo prezentowali się w swoich kreacjach. Wzruszenie na twarzach zebranych świadczyło o tym, jak doniosła była to uroczystość. Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Za perfekcyjne przygotowanie taneczne młodzieży zasłużone brawa zebrały panie Anna Kula i Agnieszka Cichowska – nauczyciele wychowania fizycznego. Po polonezie ósmoklasiści wspólnie zaśpiewali piosenkę ,,Początek” zespołu Męskie Granie, której słowa wyrażają młodzieńczy entuzjazm i radość życia. Uczeń Filip Smolarczyk z kl. 8C w imieniu tegorocznych absolwentów podziękował pani dyrektor Dorocie Bisialskiej, wychowawcom – paniom Agnieszce Barbachowskiej i Agnieszce Iwanowskiej, nauczycielom i rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie, pomoc, troskę i zrozumienie. Uroczystego otwarcia balu dokonały pani dyrektor Dorota Bisialska i pani wicedyrektor Bożena Sęktas. Następnie na środek sali wjechał gigantyczny tort, który był słodką niespodzianką dla wszystkich obecnych. Później przyszedł czas na pamiątkowe fotografie i zabawa rozpoczęła się na dobre. Do późnego wieczora salę wypełniała taneczna muzyka, w rytm której doskonale bawiła się młodzież. Nie zabrakło też wyborów króla i królowej balu, wspólnych śpiewów, śmiechu, żartów, zaś smaczne przekąski dostarczały energii roztańczonym nastolatkom. Za zorganizowanie tak wspaniałego balu gorące podziękowania należą się rodzicom, na czele z panią Beatą Radkiewicz – Przewodniczącą Rady Rodziców, a młodzieży – podziękowania za kulturalną i niezapomnianą zabawę.

Agnieszka Barbachowska

wychowawca klasy 8C