Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne święto - święto każdego Polaka.

W trosce o pamięć  tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, 10 listopada uczciliśmy  104 rocznicę, odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.

Uczniowie  z klas 1-3 upamiętniły ten dzień śpiewając pieśni patriotyczne i wykonując prace plastyczne związane z Polską. Wspaniałe przedstawienie dla klas młodszych przygotowała klasa 3c pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Strucińskiej. Uczniowie w ciekawej inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, wybuch I wojny światowej oraz nadzieję Polaków na odzyskanie wolności.

Klasy 4-8 wraz z p. Anną Kornat i p. Martą Kamińską zaprosiły pozostałą społeczność szkolną do wspólnego odśpiewania ważnych i znanych pieśni patriotycznych, które towarzyszyły polskim legionistom podczas ich walk w czasie I wojny światowej : “Wojenko, wojenko..”, “Szara piechota”, czy “Przybyli ułani pod okienko”. Przepiękny, porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Grzegorz Pawluk