„Teatr cieni baśni Andersena”

Dnia 17.11.2022r. oddział przedszkolny wraz z klasą 1c wybrały się na spektakl do "Małej Warszawy" pod tytułem: „Teatr cieni baśni Andersena”. Obejrzane przedstawienie ukazało nową odsłonę ponadczasowych baśni, których piękno oczarowuje kolejne pokolenia. Dzieci obejrzały trzy opowieści w artystycznej oprawie: „Brzydkie kaczątko”, „Małą syrenkę” oraz „Calineczkę”, mające moc rozwijania wyobraźni, empatii i wrażliwości. Kolorowe cienie znanych postaci połączone były z sugestywną grą aktorską i wspaniałym lektorem. Na scenie pojawił się też sam Hans Christian Andersen, by przybliżyć dzieciom nie tylko swoje baśnie, ale także swoją ciekawą historię. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajeczne kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. "

Alicja Śledź