Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej w klasach 4 -5

Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne. Każdy z nas może uratować ludzkie życie, potrzebna jest wiedza i odwaga, by zastosować ją w praktyce. Każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia.

22.11.2022r. funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili w naszej szkole warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie klas 4 i 5 poznali i ćwiczyli podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy, wykonując masaż serca na fantomach. Dzięki tej lekcji nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania komuś życia.

Na zakończenie warsztatów każda klasa otrzymała dyplom oraz test w celu sprawdzenia swojej wiedzy na temat pierwszej pomocy.

Składamy serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Ząbkach za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć dla uczniów naszej szkoły.