Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

W naszej szkole w dniach 12 -16 września odbył się “Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”

Celem akcji było rzetelne przekazywanie wiedzy i zdobycie umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie swoje i własnej rodziny. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, pogadankach, wykonali plakaty i prezentacje dotyczące ochrony własnego zdrowia, poznali techniki prawidłowego mycia rąk.

Pod podanymi linkami znajdują się różnorodne materiały informacyjne . Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

1. Materiały informacyjne przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny

2. Instrukcja mycia rąk

3. Grypa a seniorzy - ulotka

4. Grypa a płuca i cukrzyca - ulotka