Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.

Tego dnia najmłodsi uczniowie przyszli do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem – Misiem. I choć misie były różne - małe i duże, brązowe i różowe, to każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

Tego dnia dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Uczniowie prezentowali swoje ulubione misie i plakaty wykonane w klasach. Wszyscy bawili się przy piosenkach: „ Pokochaj pluszowego misia”, „O kochaniu misia”, „Jadą, jadą misie”. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach „Potyczki z misiem” oraz rozwiązywały zagadki. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek w postaci cukierka.

Mimo coraz nowocześniejszych i piękniejszych zabawek, moda na pluszowe misie nie przemija. I chociaż pluszowy miś, ma już ponad sto lat, nadal cieszymy się, że jest z nami w chwilach radosnych i smutnych.