Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, którego znakiem rozpoznawczym są dwie niepasujące do siebie skarpetki.

Symbolizują one dodatkowy, niepasujący chromosom, który odpowiada za to zaburzenie. Warto zwracać uwagę na takie dni i uczyć tolerancji, szacunku i otwartości do osób z tą niepełnosprawnością.
W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy w piątek 17 marca. Tego dnia odwiedziło nas dwóch wspaniałych chłopców. Serdecznie dziękujemy Alanowi i Łukaszowi oraz ich rodzicom, że mogli z nami być i razem celebrować ten wyjątkowy dzień.
Uczniowie oraz nauczyciele na znak solidarności z osobami z zespołem Downa założyli dwie kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki. Uczniowie klas 1-3 zaprojektowali i wykonali kolorowe skarpetki techniką dowolną, natomiast klasy starsze wykonały skarpetki z tektury, włóczki i sznurka jutowego.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie