Klasa 1b na Lotnisku Chopina w Warszawie

W maju 2023 roku odbyła się wycieczka klasy 1b na Lotnisko Chopina w Warszawie. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Służby Celnej.

Uczniowie spotkali się z sympatycznym psem o imieniu „Boczek”. Jest on jednym z niezastąpionych pracowników lotniska.
Niezwykłe wrażenia wywarły przedmioty skonfiskowane przez służbę celną w ramach Konwencji Waszyngtońskiej tzw. CITES.
Najczęściej były to wyroby ze skóry zwierząt takich jak anakonda, krokodyl lub zebra. Znalazł się tam także cały wypchany aligator.
Dodatkowo uczniowie mogli śledzić wnętrze swoich plecaków na ekranie monitora, tak jak przy kontroli bagażu.
Chociaż same zajęcia były niezwykle ciekawe to wizyta na tarasie widokowym i obserwowanie startujących i lądujących samolotów było tym doświadczeniem, które pozostało w ich pamięci na dłużej.
Całości dopełniła kawiarenka i gorąca czekolada sponsorowana przez jedną z mam.
Wyjazd ten zawdzięczamy niezwykłemu zaangażowaniu mam uczniów z naszej klasy.

Wszystkim składamy lotnicze życzenia:
„Tyle samo pomyślnych startów co lądowań”