Be Irish for a Day - Dzień Irlandii i św. Patryka

17 marca przypada Dzień św. Patryka – narodowe i religijne święto Irlandii celebrowane w rocznicę śmierci Patrona Zielonej Wyspy. Społeczność naszej szkoły również je uczciła – obchody zaplanowane zostały na kilka dni i przeprowadzono je według określonych modułów.

W świąteczny nastrój i klimat uroczystości wprowadziły nas zajęcia kulturowe przygotowane przez uczniów o Irlandii. Były liczne prezentacje, słuchaliśmy ciekawostek, kolorowaliśmy irlandzkie koniczynki, skrzaty, którymi ozdobiliśmy naszą szkołę.

Jedną z najbardziej charakterystycznych współczesnych tradycji, które uczciliśmy tego dnia był zielony ubiór. Zwyczaj kultywowany nie tylko na Zielonej Wyspie, ale na całym świecie. Większość uczniów oraz nauczycieli ubrana była tego dnia na zielono.

Ciekawą atrakcją dla dzieci i młodzieży okazała się pamiątkowa sesja fotograficzna w ramce i zabawnym kapeluszu Leprechauna.

Agata Lewandowska

Marta Kamińska