Realizacja projektu "Serdeczna karteczka"

Uczniowie klasy 1a i 1b uczęszczający do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2020/2021 brali udział w projekcie edukacyjnym „Serdeczna karteczka”.

Głównym celem projektu było wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtowaliśmy u dzieci postawy społeczne. Kartki były przejawem życzliwości, empatii i szacunku. Poprzez wykorzystywanie równych technik plastycznych rozwijaliśmy u uczniów twórczość i kreatywność.

Nasze karteczki trafiły m.in. do Policjantów z Komisariatu Policji w Ząbkach, pensjonariuszy Rodzinnego Domu Opieki "Oaza Seniora", Pracowników Stołówki, Pań Bibliotekarek z naszej szkoły oraz Pani Burmistrz Małgorzaty Zyśk i innych pracowników Urzędu Miasta.

Uczniowie każdą karteczkę wykonywali z wyjątkową starannością i dużym zaangażowaniem.  Wkładali w to mnóstwo serca, rozwijali swoje zdolności, a przy tym dobrze się bawili. Mamy nadzieję, że każdej osobie, która ją otrzymała, nasza karteczka sprawiła radość, tak jak nam strawiło przygotowywanie jej.

Pamiętajmy, że czasami mały gest potrafi umilić komuś dzień!

Paulina Mioduszewska