Podsumowanie akcji Fair-Play

W dniach 7-10 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Ząbkach wzięli udział w akcji #BiegFairPlayPKOI# z okazji Dnia Fair Play obchodzonego dnia 7 września. Akcja została przeprowadzona przez nauczycieli na lekcji wychowania fizycznego. Do biegu mógł się przyłączyć każdy chętny uczeń z klasy IV – VIII.

Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla uczestników bieg sztafetowy z przeszkodami. Zadaniem uczniów było pokonanie przeszkód dostosowując tempo biegu do własnych możliwości . Uczniowie zostali podzieleni na zespoły, które pracując w duchu fair play miały sobie wzajemnie pomagać i starać się bezbłędnie pokonać biegowy tor przeszkód. Za dotknięcie przeszkody trzeba było dodatkowo wykonać 3 przysiady.

Przed przystąpieniem do zabawy nauczyciele wyjaśnili uczniom czym jest fair play i jakie jest jego znaczenie. W trakcie biegu nauczyciele nie ingerowali w poprawność wykonania biegu, dając możliwość uczniom do samodzielnego decydowania o poprawności pokonywania przeszkód. Rywalizacja odbywała się w duchu fair play a uczniowie uczciwie podeszli do zadania.

Po biegu uczniowie byli zmęczeni i wyczerpani, ale zadowoleni i chętni do powtórzenia biegu.

W #BieguFairPlayPKOI# ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ząbkach wzięło udział 171 uczniów z klas IV – VIII.

Podczas trwania dni fair play zostały również przeprowadzone pogadanki w formie dyskusji z uczniami, na których zostało omówione zagadnienie „fair play” jako gry lub walki sportowej prowadzonej w sposób uczciwy, szlachetny, zgodny z przepisami, a przede wszystkim pojęcie służące do określania najważniejszych wartości, które powinny cechować współzawodnictwo sportowe.

Agnieszka Cichowska