Wycieczka “Śladami bohaterów Kamieni na szaniec"

“Kamienie na szaniec” to książka, która przedstawia historię Alka, Zośki i Rudego - młodych ludzi brutalnie rzuconych w wir II wojny światowej. To piękna historia o potędze przyjaźni oraz patriotyzmie i gotowości oddania życia za ojczyznę.

Uczniowie klasy 8b udali się w miejsca, w których odbywała się akcja powieści Aleksandra Kamińskiego. Na trasie zwiedzania znalazły się takie miejsca jak: Arsenał, Pawiak, Mauzoleum w Alei Szucha, dom rodzinny Jana Bytnara, Liceum im. Stefana Batorego oraz Cmentarz Powązkowski, gdzie w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży znajdują się mogiły bohaterów książki.

Wycieczka nie tylko przybliżyła uczniom miejsca, wydarzenia i postacie opisane w “Kamieniach na szaniec”, ale również pozwoliła lepiej poznać historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców.