Dzień Drzewa

W ramach edukacji ekologicznej z okazji „Światowego Dnia Drzewa” obchodzonego w Polsce 10 X uczniowie „Piątki” wzięli udział w różnych akcjach organizowanych na terenie szkoły przez zespół ds. integracji, zespół edukacji wczesnoszkolnej i wolontariat.

Na korytarzu można było obejrzeć gazetkę edukacyjną i zapoznać się z funkcjami drzew w przyrodzie.

Została zorganizowana zbiórka pieniędzy na posadzenie drzewek na terenie naszej szkoły. Zebrano 673 zł 63 gr. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom kochającym drzewa i zieleń.

„Zielony dzień” – miał na celu uświadomić uczniom, jak ważną rolę odgrywają drzewa w życiu ludzi. Najbardziej „zielonymi klasami” okazały się klasy 3d i 7e.

Klasy drugie i trzecie wzięły udział w konkursie recytatorskim pt. „Święto Drzewa”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie wygłaszając wiersze o drzewach. Każda klasa wyłoniła ze swojego zespołu trzech zwycięzców. Razem nagrodzono 20 uczniów.

Chętni uczniowie wykonali fotografie ciekawym drzewom. Wyróżniono 3 zdjęcia.

Do akcji o drzewach włączyło się wielu uczniów, którzy dodatkowo ze swoimi nauczycielami wykonali różne prace plastyczne przedstawiające magiczne drzewa.

Honorata Antosiewicz

Anna Żmijewska