Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji, która odbędzie się 8 lutego 2022r w formule online (więcej informacji wkrótce na stronie: saferinternet.pl) i zapoznania się z materiałami.

Z powodu ferii, akcja Bezpieczny Internet będzie odbywać się w naszej szkole w dniach 17 - 21.01.2022r., w ramach której zostaną przeprowadzone, promujące bezpieczne i pozytywne korzystanie z Internetu, zajęcia tematyczne w klasach oraz warsztaty w świetlicy.

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w Internecie? - poradnik dla rodziców

Co moje dziecko robi na YouTube?