Wtorek, 2022-12-06

Imieniny: Dionizji, Leontyny

„Bezpieczna droga do szkoły” - zajęcia ze Strażą Miejską

W dniu 15.11.2022r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ząbkach, przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w naszej szkole w oddziale przedszkolnym i w klasach pierwszych  na temat „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Poprzez wspaniałą zabawę w "miasteczku ruchu drogowego" nasze przedszkolaki utrwaliły numery alarmowe, poznały zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu kołowym i pieszym oraz zasady bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych.

Aby uatrakcyjnić i wzmocnić przekaz, dzieci mogły wcielić się w rolę kierowcy przy użyciu „autochodzików” z miasteczka ruchu drogowego, co wywołało radość na ich twarzach.

Wszystkie  dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały od Straży Miejskiej kolorowanki nawiązujące do przeprowadzonych zajęć.

Serdeczne podziękowania dla Straży Miejskiej w Ząbkach za interesujące i pouczające zajęcia.