Zbierajmy zużyte baterie - chrońmy środowisko

"Edukujemy - Pomagamy" to ogólnopolska kampania informacyjna zorganizowana przez Organizację Odzysku REBA. Według firmy REBA S.A. Polacy rocznie zużywają ok. 290 mln sztuk jednorazowych baterii. Z tego do odzysku trafia zaledwie 16 %, zaś pozostałe są wyrzucane do śmieci wraz z innymi odpadami.

Tymczasem baterie są zaliczane do odpadów niebezpiecznych. Występuje w nich wiele trujących metali ciężkich (ołów, kadm, nikiel, cynk i rtęć) oraz szereg toksycznych substancji, szkodliwych dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Substancje te nie ulegają neutralizacji. Dlatego należy zbierać wszystkie zużyte baterie i przekazywać je do punktów selektywnej zbiórki.
Nasza szkoła przystąpiła do konkursu w ramach programu REBA i zorganizowanej akcji zbiórki zużytych baterii, które przekazane zostaną do Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Dodatkowo placówka wesprze " Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach".
ZBIERAMY BATERIE = POMAGAMY