Wycieczka klasy 3a do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”

Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
i Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

6 czerwca uczniowie klasy 3a byli na całodniowej wycieczce w Otrębusach.
Korzystając z programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu” zwiedziliśmy Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Pani przewodnik oprowadziła nas po nowoczesnych, edukacyjnych salach. Każda prezentowała kulturę, instrumenty muzyczne i stroje z innego regionu Polski.
Następnie były warsztaty taneczne. Uczniowie uczyli się podstawowych kroków i figur tanecznych trzech tańców: polki lubelskiej, trojaka ze Śląska i szewca – tańca z Kaszub.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki. Obejrzeliśmy wiele zabytkowych pojazdów z dawnych lat.
Jest tam około 300 eksponatów. Oprócz aut osobowych są stare wózki dziecięce, riksze, traktory, autobusy, motory oraz słynny czołg
„Rudy 102” ze znanego serialu. Kolejną atrakcją dla uczniów była godzinna przejażdżka angielskim „Piętrusem” po okolicy.

Była to niesamowita, kulturalna podróż w dawny, stary i nieznany dzieciom świat…

Honorata Antosiewicz