Spotkanie z pisarką

Piętnastego listopada w klasie 2a i 2c odbyło się spotkanie z pisarką książek Anielą Cholewińską -Szkolik. Autorka wielu znanych książek dla dzieci min. serii „Misia i jej mali pacjenci” opowiedziała uczniom o pracy pisarza i weterynarza. Główna bohaterka jej książek jest weterynarzem i pomaga wszystkim zwierzętom, które potrzebują pomocy. W trakcie spotkania dzieci na chwilę wcieliły się w rolę Misi i tworzyły „Kartę swojego pacjenta”.

Następnie, jak prawdziwi pisarze wymyślali historie do opowiadań. Po czym stwierdzili, że praca pisarza wcale nie jest łatwa, lecz trudna. Osoba pisząca musi mieć wyobraźnię i przede wszystkim pomysł na pisanie książek, które będą chętnie kupowane przez czytelników. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie zakupili wybrane przez siebie książki, otrzymali osobiste wpisy od autorki i postawili w książkach pieczątkę głównej bohaterki doktor Misi.

Już w czasie przerwy wszyscy z przyjemnością zabrali się za czytanie swoich książek.

I o to mi właśnie chodziło…

Honorata Antosiewicz