,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
W naszej szkole 21.03.2023 zostanie zorganizowana Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie ,,Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”.

Pomysłodawcą jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez  rodziców dzieci, które chorowały i chorują  miesiącami lub latami na chorobę nowotworową.
Forma wydarzenia  jest  bardzo prosta: u
czniowie mogą przyjść do szkoły na znak solidarności z chorymi dziećmi w piżamie, szlafroku, opasce do snu lub np. miękkich, domowych kapciach, mieć na ubraniu znak skrzydeł lub podobiznę aniołka, można przykleić na ubranie kartkę z napisem:  „Piżama”.
Dlaczego piżamy? Ponieważ piżama niejednokrotnie to jedyny strój dzieciaków, które spędzają długi czas na oddziałach onkologicznych. Będzie to dzień empatii, solidarność z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie, ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto zadbać o zdrowie i regularnie się badać.

Będziemy w tym dniu zbierać pieniądze na leczenie dzieci onkologicznych.