CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki II moduł projektu „Bądź dobry dla zwierząt”

Uczniowie klasy 2a z SP5 w Ząbkach ukończyli II moduł projektu CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki- „Bądź dobry dla zwierząt”. Dzieci samodzielnie przeczytały dwie lektury: „Cukierku, Ty łobuzie” oraz „ Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Uczniowie wykonali liczne zadania związane z lekturami. Uzupełnili lekturniki i dodatkowe karty pracy. Wykonali portrety głównych bohaterów, zilustrowali ulubioną scenę z lektur, zaprojektowali obroże dla piesków. Dzieci wykonały książeczki laporello do jednej z omawianych lektur. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy liczne pogadanki związane ze zwierzętami oraz opieką nad nimi. W okresie zimowym uczniowie w zespołach skonstruowali Eko-karmniki. Do tego zadania dzieci wykorzystały surowce wtórne. Wypełnione ziarnami Eko- karmniki zawiesiliśmy na szkolnym placu. Uczniowie w małych zespołach wykonali plakaty na temat wybranej grupy zwierząt oraz zaprojektowali plakaty zachęcające do adopcji piesków.

Tematyka zajęć, przeczytane lektury oraz wykonane zadania uzmysłowiły dzieciom, jak ważne jest to, aby na co dzień troszczyć się o zwierzęta.

Joanna Zielińska