Wizyta grupy Strzelców 1533 im. por. Ludwika Tulińskiego

W piątek (17 grudnia 2021r.) w Szkole Podstawowej nr 5 w Ząbkach dla klas siódmych i ósmych odbyła się prezentacja umiejętności grupy Strzelców 1533 im. por. Ludwika Tulińskiego, która działa na terenie naszego miasta.

Pokaz musztry zademonstrowali młodzi członkowie oddziału. Byli ubrani w mundury i dysponowali prawdziwym sprzętem żołnierskim. Multimedialną prelekcję dla młodzieży naszej szkoły prowadził pan Mirosław Sobiecki. Jej treść dotyczyła ukazania szeroko pojętej działalności grupy Strzelców. Chodzi o: organizację spotkań z ciekawymi ludźmi - np. panem Andrzejem Pileckim, synem Rotmistrza Witolda Pileckiego; przygotowanie pikników żołnierskich dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców miasta; przeprowadzanie szkoleń w terenie; pełnienie wart honorowych na różnych uroczystościach lokalnych i państwowych; udział w akcjach wolontariatu. Wykład był również swego rodzaju zachętą do wstąpienia nowych osób w szeregi Orląt, czyli kandydatów na Strzelców. Młodzież naszej szkoły z niezwykłym zainteresowaniem reagowała na przekazane treści. Spotkanie było ciekawym doświadczeniem i propozycją wartościowego spędzenia czasu wolnego od typowej nauki szkolnej.