Źródełko wody pitnej w SP5

W poniedziałek 14 marca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach uruchomiono dwa bezdotykowe dystrybutory wody pitnej.

Źródełko wody pitnej to nowoczesne instalacje zapewniające nieograniczony dostęp do wody wszystkim spragnionym. Urządzenia wykonane są z materiałów najwyższej jakości (filtry, lampy UV zabijające bakterie) oraz posiadają stosowane atesty. Dzięki nim wszyscy uczniowie będą mogli bezpłatnie napić się wody, bądź napełnić bidon. Jeden z dozowników ma zamontowany licznik pokazujący ile plastikowych butelek zostało uratowanych. Wpisują się one idealnie w ideę propagowania zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz szerzenie proekologicznych zachowań.

Woda dystrybuowana przez urządzenia to woda wodociągowa, która zarówno przed, jak i po zamontowaniu urządzenia została przebadana i zatwierdzona do bezpośredniego spożycia.

Nowoczesne dozowniki znajdują się na parterze szkoły oraz na pierwszym piętrze przy pracowni językowej.

Montaż źródełka został sfinansowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach.